V súboji o Európsku agentúru pre lieky sme neuspeli. Bratislava sa nedostala ani do druhého kola

  1. Homepage
  2. Nezaradené
  3. V súboji o Európsku agentúru pre lieky sme neuspeli. Bratislava sa nedostala ani do druhého kola

Warning: A non-numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/6/a/6ae9a712-9ba3-4652-9866-e172ffed5440/avatedizajn.sk/sub/medicpoint/wp-includes/media.php on line 647
V súboji o Európsku agentúru pre lieky sme neuspeli. Bratislava sa nedostala ani do druhého kola

V súboji o Európsku agentúru pre lieky sme neuspeli. Bratislava sa nedostala ani do druhého kola

BRATISLAVA - Slovenská republika v pondelok neuspela v súboji o presídlenie Európskej agentúry pre lieky (EMA) z Londýna do Bratislavy. Rozhodlo o tom hlasovanie Rady EÚ pre všeobecné záležitosti v Bruseli.


O tomto výsledku rozhodlo pondelňajšie hlasovanie Rady EÚ pre všeobecné záležitosti v Bruseli.

Ministri členských krajín EÚ pristúpili k procesu hlasovania s dvojhodinovým meškaním. Najskôr bola na stole EMA, o sídle EBA sa bude hlasovať až neskôr.Diplomatické zdroje z prostredia EÚ potvrdili, že ministri začali s prvým kolom hlasovania o sídle EMA krátko po 16.00 h hodine miestneho času. O 16.30 h prišla správa, že prebieha sčítavanie hlasov odovzdaných v prvom kole a krátko na to aj zistenie, že Bratislava prvé kolo hlasovania "neprežila".

Do druhého kola sa posunuli kandidatúry Amsterdamu, Kodane a Milána, teda členských krajín, na ktorých území už sídlia nejaké agentúry EÚ. Znamená to, že Slovensko v politickom hlasovaní neuspelo s argumentom o regionálne rovnomernejšom prerozdelení agentúr s dôrazom na krajiny, ktoré ešte žiadnu agentúru nehostia.

Európska lieková agentúra (EMA) sa napokon presťahuje do Amsterdamu. Rozhodol o tom žreb, keď v poslednom kole mali Miláno a Amsterdam rovnaký počet hlasov. Informoval o tom portál EUobserver.

Obe agentúry - EMA a EBA - budú musieť opustiť Londýn potom, ako Spojené kráľovstvo koncom marca 2019 vystúpi z Európskej únie.
Avatar autora

O autorovi

Pridať komentáre0